Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Phoca Cart - complex e-commerce extension
cabrinka
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 6
Joined: 03 Apr 2024, 11:31

Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Post by cabrinka »

Dobrý den, mám instalaci Joomla 5.1.0. a Phoca Cart 5.0.0. Beta, PHP 8.2 a nelze upravovat množství ani odstranit produkty z košíku. Stránka je zatím neveřejná viz https://jacobo.cz/eshop/1-panske/1-mans ... elikost]=m. Je to v úplném začátku, proto raději uvádím přímo link na produkt, ať lze snadno vložit do košíku a zkontrolovat. Předem moc děkuji za radu.

Tags:
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47916
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Post by Jan »

Ahoj, jakou Betu přesně používáš?

Je jich cca 50: https://github.com/PhocaCz/PhocaCart/re ... /5.0.0Beta
If you find Phoca extensions useful, please support the project
cabrinka
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 6
Joined: 03 Apr 2024, 11:31

Re: Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Post by cabrinka »

Ahoj, děkuji za info. Mám Beta45, zkusím přeinstalovat na poslední verzi.
cabrinka
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 6
Joined: 03 Apr 2024, 11:31

Re: Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Post by cabrinka »

Ahoj, zkusila jsem přeinstalovat Phoca Cart na 5.0.0. Beta49, zkontrolovala jsem i SQL tabulky, vše funuje až na ten checkout. Respektive i ten je ok, pokud nechci nic odstranit z košíku nebo změnit objednané počty. Možná mám nějakou chybu v nastavení, nebo nějaký konflikt bootstrap, javascript... Phoca Cart jsem instalovala bez dat a šablonu mám Cassiopeia Child Template - Phoca Cart Furniture. Díky za radu.
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47916
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Post by Jan »

V checkoutu při mazání nebo měnění počtu položek není použit ajax, ani nelze být nějak v konfliktu s bootstrapem. Je to standardní odesílací forumulář. Zkus se podívat do Javascript konzole, jestli nemáš na stránce nějakou Javascript chybu, ale ani tak by neměla taková chyba být v konfliktu se standardním formulářem.

EDIT: dívám se na to, chyby tam jsou, ale ty by na to neměly mít vliv. Připadá mi to jako nějaký problém s cache.

1) pokud nějak používáš cache, zkus ji všude povypínat
2) můžeš zkusit i změnit šablonu (jen pro test), ale tam si myslím, že problém nebude
3) používáš nějaké speciální rozšíření, co by nějak mohlo měnit posílání formulářových dat?
If you find Phoca extensions useful, please support the project
cabrinka
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 6
Joined: 03 Apr 2024, 11:31

Re: Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Post by cabrinka »

Vyřešeno! Problém byl v pluginu CleanTalk Antispam. Ale nebýt těch bodů 1-3, cos mi napsal, tak bych na to nepřišla. Zkusím si pohrát s nastavením pluginu, abych nemusela používat Captcha. Ale opravdu velké díky za pomoc!
Stačilo do pluginu zadat URL výjimku pro stránku pokladny a vše funguje. Odhalení problému mi výrazně zlepšilo náladu, už jsem se bála, že to budu muset předělat na Virtuemart.
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47916
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Pokladna - nelze měnit počty kusů ani odstranit položky

Post by Jan »

OK
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Post Reply