jak je to s náhledy

Phoca Gallery - image gallery extension
vejvik
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 3
Joined: 16 Nov 2011, 11:02

jak je to s náhledy

Post by vejvik »

Prosím za osvětu, jak to je, jelikož ani z webu phoca jsem nezjistil.

tedy, přešel jsem na nový webhosting, kde nejsem omezen daty, kvůli problémůms picasou. Jelikož budu všechny obrázky nahrávat znova na web (opouštím picasu uplne), tak jsem si řekl, že zlepším i kvalitu fotografií a zvýším rozlišení. Fotky mám z originálu připraveny v PC, kde si je zmenším na požadovanou velikost přidám vlastní vodoznak apod. Nenechávam to na Phoce.
Tolik k úvodu a teď k dotazu.

Když bude mít mnou upravená fotka např. rozměr 2000x1000 - to je rozměr co chci aby byl na webu, a tento rozměr v možnostech Phoca Velikosti seznamu obrázků a okna detailu u velikých obrázků tedy l, tak phoca nepoužije muj obrazek ale z mého udělá stejně velký (ne datově ) náhled.

Jak to tedy mám správně udělat, aby se fotka zbytečně 2x nepředělávala a neztrácela na kvalitě. Musím tedy nahrát ještě větší fotku (upravit si v PC) tu nahraju na server, ta nebude na stránkách vidět a aby ji potom phoca zmenšila na můj požadovaný rozměr náhled l, který zobrazí ?

Dky za osvětu, ať to udělám správně, než budu nahrávat stovky galerii :-)
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: jak je to s náhledy

Post by Jan »

Ahoj, je to tak, že nahraješ do Phoca Gallery obrázek a Phoca Gallery pomocí tvého serveru, PHP a GD knihovny na tvém serveru udělá tři náhledy - malý náhled se používá v categories view, střední v category view a velký v detail view nebo popupu. V nastavení lze nastavit kvalitu JPG. O velikost jde až v druhé řadě:

1) primární jsou rozměry - aby galerie měla stejně velké fotky
2) změna velikosti může být dobrá, pokud je někdo zvyklý uploadovat např. 2 - 5 MB velké fotky, potom se vyplatí, aby náhledy byly pod např. 0,5MB aby se stránka rozumně načítala a nebyl problém s trafficem.

Originál se vůbec nemění, ten zůstává stejný, a má více funkcí - dělají se z něho náhledy, otáčení, atd. a případně slouží pro download.

Nastav si kvalitu jpg na 100% a pokud ti pořád nebude vyovovat jak GD knihovna na tvém serveru dělá náhled, můžeš si ho udělat na svém PC a prostě jen nakopírovat do thumbs složky. Phoca Gallery pak už náhled znovu nevytváří.
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Post Reply