Zásilkovna

Phoca Cart - complex e-commerce extension
litvi
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 25
Joined: 01 Mar 2023, 09:58

Zásilkovna

Post by litvi »

Ahoj,
nikde v detailu objednávky nevidím vybranou pobočku Zásilkovny. Můžete mi poradit kde to můžu nastavit?

Děkuji
Jirka
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 170
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

Re: Zásilkovna

Post by mino182 »

Ahoj, v zozname objednávok v backende musíš otvoriť filter a vybrať spôsob dopravy (zásilkovna). Potom sa ti pri každej obj. zobrazia detaily pre zásielkovňu.

A ja by som mal otázku potom tiež. Pri spôsoboch platby sa mi nedá v pravidlách dopravy vybrať doprava "zásielkovňa"... resp. vybrať sa dá, ale po uložení zmizne ale ostatné dopravy so standard_shipping pluginom v tých pravidlách ostanú...
litvi
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 25
Joined: 01 Mar 2023, 09:58

Re: Zásilkovna

Post by litvi »

Ahoj, to samozřejmě mám nastaveno. Zásilkovnu při platbě vidím a funguj správně. Mně jde o to. Že po odeslání objednávky, když jdu na detail objednávky v administraci, tak tam nevidím, jakou pobočku si zákazník vybral.
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 170
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

Re: Zásilkovna

Post by mino182 »

Akoze pred zmenou stavu na "odoslana" to vidis a po zmene stavu uz nie? Aj ked stale si myslim, ze hovoris o inom nastaveni, nie o filtrovani objednavok...
litvi
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 25
Joined: 01 Mar 2023, 09:58

Re: Zásilkovna

Post by litvi »

Tak asi vyřešeno. dík
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47935
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zásilkovna

Post by Jan »

A ja by som mal otázku potom tiež. Pri spôsoboch platby sa mi nedá v pravidlách dopravy vybrať doprava "zásielkovňa"... resp. vybrať sa dá, ale po uložení zmizne ale ostatné dopravy so standard_shipping pluginom v tých pravidlách ostanú...
Jakou verzi Phoca Cart používáš? Testuju to teď s poslední Betou, a vše OK :idea:
If you find Phoca extensions useful, please support the project
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 170
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

Re: Zásilkovna

Post by mino182 »

Poslednu stable 4.0.10, a plugin zasielkovne aktualny pre J4. Nie som pri PC, nahral som video: https://imgur.com/a/i7Y5BnJ
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47935
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zásilkovna

Post by Jan »

Ahoj, hmmm, je ta metoda veřejná, přístupná? Nevím, co by tam mohlo být za problém, ji při ukládání mazat. :idea:

Image
If you find Phoca extensions useful, please support the project
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 170
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

Re: Zásilkovna

Post by mino182 »

Ahoj, našiel som problém. Do DB tabuľky #_phocacart_payment_method_shipping sa ukladá len prvá číslica z shipping ID. Tzn. ak máš shipping s ID 12, do tej tabuľky sa uloží ID 1. Keď má shipping ID 23, uloží sa 2. Kým máš len do 9 metód, nezbadáš to, ale keď ich pridávaš, mažeš a ID narastie, tak sa to prejaví.

Inak priradenie sa ukladá vždy, či je metoda publikovaná, alebo nie...

Ešte som zistil, že z tabuľky #_phocacart_shipping_method_countries sa nemažú priradenia, pri zmazaní shipping metody, ale to reálne ničomu nevadí, ak sa ID vždy inkrementuje...

myslím, že som v githube nevidel nejaké zmeny v shippingu, tak pravdepodobne to bude tak aj v 5.

EDIT:
Riešenie problému:

súbor administrator\components\com_phocacart\libraries\phocacart\shipping\shipping.php riadok 756:

Code: Select all

foreach($shippingsArray as $k => $v) {
	$values[] = ' ('.(int)$id.', '.(int)$v[0].')';
}
zmeniť

Code: Select all

.(int)$v[0].
na

Code: Select all

.(int)$v.
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47935
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Zásilkovna

Post by Jan »

Ahoj, díky za info, tam proběhla změna v Joomle 4 a u shipping se to na rozdíl countries, regions, zones, currency nezměnilo.

Bude opraveno v příští verzi.

https://github.com/PhocaCz/PhocaCart/re ... Beta51.zip
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Post Reply