Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Phoca Cart - complex e-commerce extension
KOudy
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 10
Joined: 23 Feb 2023, 13:28

Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by KOudy »

Ahoj, jsem trošku ztracen v nastavení zákaznických skupin a slev. Co potřebuji:

1) Pro nepřihlášené návštěvníky zobrazovat koncové ceny bez slev. - To není problém

2) Pro skupinu "Registrovaný zákazník sleva 10%" - sleva 10% na celý sortiment - Taktéž není problém

Nyní sem narazil na problém, na určitou kategorii produktů, nebo jednotlivé produkty nemohu dát takovou slevu. Potřeboval bych na danou kategorii produktů nebo jednotlivé produkty nastavit jen 5% slevu.

Přidal jsem tedy novou Zákaznickou skupinu "Registrovaný zákazník sleva 5%". Na svoji zkušební zákaznickou registraci sem nastavil zákaznickou skupinu: Registrovaní - Bez slev (Výchozí), Registrovaný zákazník sleva 5%, Registrovaný zákazník sleva 10%

Nyní zkouším různé nastavení kategorií a produktů jejich zařazení do zákaznických skupin a stále to nefunguje jak potřebuji - výsledek je většinou, že mám stále na veškerém sortimentu slevu 10%.

V globálním nastavení Phoca - Slevy - Priorita slevy je v defaultu nastaveno Nejvyšší sleva. Pokud to změním na Nejvyšší množství tak mám zase na celém eshopu slevu 5%.

Zkoušel jsem také v globálním nastavení Phoca - Uživatelé - Možnosti katalogu - Zobrazovat cenu - Na základě zákaznické skupiny, v tomto případě mi zase zmizí ceny když nejsem přihlášený.

Jak tedy vyřešit otázku více zákaznických skupin, různé výše slev na kategorii či jednotlivé produkty.

Třeba jen dělám někde chybu já.
Díky
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by Jan »

Ahoj, zákazník může patřit do více zákaznických skupin a pokud mají zákaznické skupiny nějakou slevu, pak zákazník dostává tu nejvyšší slevu (podle své skupiny). Tedy, záleží na tom, v jaké skupině zákazník je, a pokud je ve více skupinách, vždy dostane tu nejvyšší slevu
If you find Phoca extensions useful, please support the project
KOudy
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 10
Joined: 23 Feb 2023, 13:28

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by KOudy »

Ahoj Honzo, díky za odpověď. Tím pádem, ale pozbývá smysl zákazníka zařazovat do více skupin, když nemohu jednotlivé skupiny s nastavenou slevou navázat na vybrané produkty či kategorie produktů - zákazník vždy dostane nejvyšší slevu.

Potřebuji zákazníkovi nastavit dvě skupiny zákazníků s různými slevami a ty poté navázat na dvě kategorie (nebo produkt) př.: Kategorie 1 - sleva 20%, Kategorie 2 - sleva 10%

Je to pro mě velice důležité nastavení, nemohu mu prodávat "Kategorii 2" se slevou 20% abych neprodělal.

Byla by možnost toto zahrnout do plánu? Případně bych klidně práci na toto rozšíření klidně uhradil.

Díky Petr
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by Jan »

Můžeš mi přesně popsat jaký slevy máš na mysli - produktový nebo na celkový nákup?
If you find Phoca extensions useful, please support the project
KOudy
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 10
Joined: 23 Feb 2023, 13:28

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by KOudy »

Ahoj, konkrétně takto:

Mám nastavené zákaznické skupiny: https://imgur.com/F4W3ZCH
Mám nastavené slevy: https://imgur.com/uSHc9SK
Zákazník je zařazen do třech skupin: https://imgur.com/DNDXwy5

Všechno zboží chci prodávat pro registrované se slevou 20% až na pár výjimek. Konkrétně kategorii "Kompletní sady" j4.jsemchytrydum.cz/e-shop/kompletni-sady kde bude sleva pro registrované jen 10%.

Kategorii "Kompletní sady" mám nastavenou takto: imgur.com/JVN2Wja

Dle toho co si psal pokud je zákazník zařazen do více skupin vždy dostane tu maximální slevu ve které je zařazený - tedy v mém případě 20% - což je pro mě špatně. imgur.com/3o424gT

Stejný případ je u pár produktů: Konkrétně tento produkt https://j4.jsemchytrydum.cz/e-shop/zdro ... -3sm36-shc nastavený takto: imgur.com/CsAXMOx imgur.com/pfpL8go

Sleva je stále 20% a to je špatně: imgur.com/u6PtZZX

Vytvořil jsem ti registraci kde to můžeš zkusit. Frontend: j4.jsemchytrydum.cz/e-shop , user: phoca pass: phoca2023!!! jsi zařazen do skupiny se slevou viz výše a můžu zpřístupnit i backend.

Jsem k dispozici i na emailu z registrace zde na fóru. Narazil jsem na limit URLs, lépe to nevložím.

Díky Petr
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by Jan »

Ahoj, s url není problém (je tady limit 5, ale dají de přečíst takže jsou přístupné, nebo se mohou vložit do dalšího postu, klidně rozděl posty na dva).

Problém zde je, že zákazník může patřit do více skupin a sleva je uplatňována za základě pravidel a tyto pravidla se mezi sebou nekombinují. Prostě je to jen ANO nebo NE. A pokud je zákazník ve dvou skupinách, pak mu např. 2x výjde ANO - má na tu slevu nárok v obou dvo skupinách

- a stávající řešení je, že prostě dostane tu výhodnější slevu z té "výhodnější skupině"

To, co popisuješ, by navíc chtělo ukládat kombinace mezi pravidly. V tomto případě kombinace skupiny a kategorie. Muselo by se někde ještě nastavovat výsledky pro kombinaci jednotlivých pravidel:

Příklad, nyní:
- je to tato kategorie ... ANO
- je to tato skupina ... ANO ... pak ANO, je nárok na slevu (splňují např. dvě skupiny, vybere se výhodnější)

kombinace pravidel:
- je to tato kategorie ANO
- je to tato skupina ANO
- kombinace této skupiny a této kategorie (splňují např. dvě skupiny, ale je vyžadována pouze první skupina - někde je uloženo, že např. pokud se potká kategorie A a skupiny B, jsou vzata v potaz tato kategorie a ostatní jsou vyloučeny, i když by to pro uživatele bylo výhodnější)


Tedy jde o to, jak udělat kombinace vztahu mezi jednotlivými pravidly
- technicky
- jak to administračně zadávat
- zda to nebude už hodně matoucí a překombinované
- a kolik pravidel zahrnout (nemusí to být jen kategorie, může to být produkt, počet produtků, celková suma, atd. atd.)

:idea:
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Cony
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 7
Joined: 24 Mar 2011, 15:51

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by Cony »

Pokud jsem to pochopil, tak mi přijde, že stačí to pravidlo otočit, ne mít 2 skupiny zákazníků, ale jen 1 skupinu "Registrovaní" a k ní 2 pravidla, jedno pro všechny kategorie vyjma Kompletní sady na 20% a druhé jen na kompletní sady 10%.

https://imgur.com/a/QOnQ27o

Nastavení skupiny v kategorii neznamená jakou dostane slevu, ale kdo má ke skupině přístup. Slevy je potřeba nastavit v menu Slevy.
KOudy
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 10
Joined: 23 Feb 2023, 13:28

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by KOudy »

Ahoj, podle návodu od Conyho se mi povedlo nastavit vše jak potřebuji, děkuju ti.

Narazil jsem na jednu drobnost ve slechách když vylučuju produkty ze slevy. Někde se vedle vyloučených produktů zobrazují prázdné okénka jen s křížkem viz screen.

https://imgur.com/zboV1jy

Nemá to spojitost s prohlížečem.

Kód vypadá takto:

Code: Select all

<li class="select2-search-choice">
    <div></div>
        <a href="#" class="select2-search-choice-close" tabindex="-1"></a>
</li>
Co to může být?
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by Jan »

Ahoj, teoreticky by tam mohl být problém v tom JS řešení. :idea: Když se zároveň podíváš do konzole JS, je tam nějaká chyba?
If you find Phoca extensions useful, please support the project
KOudy
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 10
Joined: 23 Feb 2023, 13:28

Re: Nastavení - Zákaznické skupiny, Slevy, Produkty a Kategorie

Post by KOudy »

Ahoj, konzole nic nehlásí, ale přišel sem na to..

Pod vyřazenými produkty používáš skrytý input, kde jsou vypsané id všech vyřazených produktů a jsou odděleny čárkou.

Tento problém mám u každého vyřazeného produktu ze slev, který obsahuje v názvu čárku.

Code: Select all

<input type="hidden" style="width: 100%; display: none;" id="jform_product_ids" name="jform[product_ids]" value="42,43,44,47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,114,209,210,211,212,213,223, kryty, rámečky Tlačítka),224,225,226,227,228, baterie 3V, měření teploty a vlhkosti | CTSA-01/04 (Senzory a čidla Tlačítka,229, měření teploty a vlhkosti | CTSA-02/04 (Tlačítka, rámečky Tlačítka Senzory a čidla),230, měření teploty a vlhkosti | CTSA-04/04 (Senzory a čidla Tlačítka,231, Bílá, lesklá | CWGA-0D/01 (Senzory a čidla),232,233,234, Stříbrná, matná | CWGZ-CB/03 (Senzory a čidla),235, Černá Jet, matná | CWGZ-CB/09 (Senzory a čidla),236, matná | CWGZ-CM/03 (Senzory a čidla),237, matná | CWGZ-CM/09 (Senzory a čidla),238, matná | CWGZ-CS/03 (Senzory a čidla),239, matná | CWGZ-CS/09 (Senzory a čidla),340,341,342,343,344,345,346,347,348,349,350,351,352,353,354,355,356,357,358,359,360,361,362, STAS-3), IP44 | CJAE-01/01 (Aktory Aktory roletové),363" class="typeahead" tabindex="-1">
Když odstraním v názvech čárky "," tak problém je problém vyřešený.

Nešlo by oddělovat produkty např. středníkem, abych mohl čárky v názvech používat?

Díky Petr
Post Reply