Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Phoca Gallery - image gallery extension
Bari
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 12
Joined: 17 Nov 2008, 19:40
Location: Czech republic
Contact:

Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Post by Bari »

Zdravím.

Upgradoval jsem svoji galerii na verzi 2.7.1 (měl jsem předtím nějakou prastarou verzi) a chtěl jsem si zprovoznit komentáře a hlasování u fotek. jenže nastal problém. Jako vzhled obrázku jsem si zvolil JAK lightbox, v tomto zobrazení ale není vidět komentáře ani hodnocení obrázku. Když si kliknu na hvězdičky pod náhledem obrázku, tak se mi otevře okno s obrázkem, ale není to lightbox, ale je to jen ten základní modal. Což je celkem blbé. Není možné mít hodnocení i u JAK lightbox?

Druhá věc je ta, že nejsem schopný se nijak dostat ke komentářům obrázku. Nikde není vidět žádná ikona, komentáře nejsou vidět ani u modal. Jediné, kdy jde pod náhledem obrázku vidět ikonu komentářů, je při zapnutí Cooliris a při zapnuté ikoně Cooliris. Jak se dostat ke komentářům?



Hello.

I upgraded my gallery to version 2.7.1 (previously I had some ancient version) and I wanted to get comments and vote on photos. But there is a problem. Looks like the image I choose lightbox, in this view, but you can not see the picture comments or reviews. When you click on the stars below the preview image, so I open the window with a picture, but it's not lightbox, it's the basic modal. Which is quite stupid. Is not possible to have the evaluation and the lightbox?

The second thing is that I am not able to get the picture comments. Nowhere is no visible icon, comments are visible even in modal. The only thing which is below the preview image to see the icon comments is switched on and switched Cooliris Cooliris icon. How to get comments?
Last edited by Bari on 22 May 2010, 00:12, edited 1 time in total.
Bari
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 12
Joined: 17 Nov 2008, 19:40
Location: Czech republic
Contact:

Re: Komentáře a hodnocení obrázků

Post by Bari »

Problem translated from czech to english.
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47870
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Post by Jan »

Ahoj,

to je bohužel vlastnost html - v metodách iframe lze zobrazit html a i komentáře, atd. v metodách image se pouze zobrazí obrázek (a není možné tam zobrazit něco víc, protože je to tvořeno javascriptem)

Komentáře - zkus vložit do souboru:

components\com_phocagallery\views\category\tmpl\default.php

řádek cca 283:

Code: Select all

$value->displayiconcommentimg == 1 ||
tedy Z:

Code: Select all

$value->displayiconextlink1	== 1 || 
$value->displayiconextlink2	== 1 ||
Na:

Code: Select all

$value->displayiconextlink1	== 1 || 
$value->displayiconextlink2	== 1 ||
$value->displayiconcommentimg == 1 ||
a dej mi vědět.
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Bari
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 12
Joined: 17 Nov 2008, 19:40
Location: Czech republic
Contact:

Re: Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Post by Bari »

Díky za objasnění. Ikona komentářů se objevila :)

A ještě bych měl jeden dotaz. Nešlo by nějak udělat, aby když už otevřu hodnocení, aby se v tom okně objevili i komentáře pod tím hodnocením třeba? Abych nemusel otvírat jednou a hodnotit a u té stejné fotky otvírat znovu a komentovat, aby to bylo už v tom jednom okně.

Rovnou bych to dal jako návrh na zlepšení/novou funkci, aby v otevřené galerii byly vidět fotky, pod každou fotkou by bylo vidět hodnocení (tak jak je to už teď) a počet komentářů (například "Počet komentářů: 2") a pak by bylo jedno tlačítko nebo odkaz, který by otevřel nové okno s fotkou, kde by byla možnost hodnotit a možnost vidět a přidat komentář v tomto jednom novém okně. A pokud by bylo nastaveno vzhled fotek na modal, tak by ty komentáře a hodnocení mohly být vidět automaticky. Doufám, že mě bylo pochopeno :D
Bari
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 12
Joined: 17 Nov 2008, 19:40
Location: Czech republic
Contact:

Re: Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Post by Bari »

Bude se to tedy dát nějak řešit? Třeba mě by se to jako nová funkce(vlastnost) líbilo a myslím, že nejsem sám, kdo by ocenil:
Bari wrote:Rovnou bych to dal jako návrh na zlepšení/novou funkci, aby v otevřené galerii byly vidět fotky, pod každou fotkou by bylo vidět hodnocení (tak jak je to už teď) a počet komentářů (například "Počet komentářů: 2") a pak by bylo jedno tlačítko nebo odkaz, který by otevřel nové okno s fotkou, kde by byla možnost hodnotit a možnost vidět a přidat komentář v tomto jednom novém okně. A pokud by bylo nastaveno vzhled fotek na modal, tak by ty komentáře a hodnocení mohly být vidět automaticky.
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47870
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Post by Jan »

Ahoj, je to ve feature request list. Kdy se k tomu dostanu, to bohužel neumím říct. Protože je 1.6 uvnitř úplně jiný systém, a musím předělávát statisíce řádků kódů, opravdu nedokážu říct, kde to bude :-(
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Bari
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 12
Joined: 17 Nov 2008, 19:40
Location: Czech republic
Contact:

Re: Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Post by Bari »

V pohodě, nevadí :) I tak moc díky alespoň za kladnou odezvu na můj požadavek :)
thank
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 3
Joined: 01 Aug 2013, 08:55

Re: Komentáře a hodnocení obrázků / Comments and vote

Post by thank »

Ahoj.

Je funkce zobrazení komentářů k fotografii (jak je popsáno výše) vyřešena?

Děkuji

H

Aktualizace:
Ted jsem se dival na novou sablonu pro Phoca3 https://www.phoca.cz/joomla3demo/category/2-horses. I toto resení by bylo pro mne ok.
Mohu tento způsob zobrazení komentaru pouzit i pro sablony 2.5? Pokud ano. Jak:-) ?

Jeste mne napadlo toto. Bylo by možné nějak zvýraznit ikonu komentáře pokud by existoval alespoň jeden komentář k foto? Řekneme, ze pokud by select vrátil count >= 1, pak by se zobrazila zvýrazněná ikona komentáře.

Diky

H
Post Reply