stock status in category view

Phoca Cart - complex e-commerce extension
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 157
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

stock status in category view

Post by mino182 »

Ahoj, rád by som poprosil o radu. V category view mi správne zobrazuje "availability", len keď je pri produkte nastavené "stock calculation: Main product". Keď to mám nastavené podľa variantov alebo "advanced stock management", je v kategórii produkt "out of stock", bezohľadu na to, či je nejaký variant skladom... V zobrazení produktu, to funguje správne. Prosím je nejaká možnosť, ako docieliť zobrazenie "availability: in stock" aj v kategórií, ak je aspoň jeden variant skladom?

Pri produkte mám len jeden atribút "color (select)",
Nastavenie "Display Stock Status: Yes (All views)"

Ďakujem.

Joomla 4.2.9, Phoca Cart 4.0.5
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47810
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: stock status in category view

Post by Jan »

Ahoj, zkusil jsi zapnout aktualizaci dat (ceny, skladu, ...) v nastavení?

Image

V seznamu produktů, pokud výchozí produkt nemá sklad, a má nějaké atributy, které už na skladě jsou, je dobré nastavit atribut jako výchozí, aby se v seznamu rovnou ukazovala varianta, co už je na skladě.

Image
If you find Phoca extensions useful, please support the project
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 157
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

Re: stock status in category view

Post by mino182 »

Ahoj, presne tak to mám nastavené, aj default atribút. Ale zistil som, že to spôsobuje parameter "Hide Product Attributes (Category, Items View)". Keď ho vypnem, tak sa availability zobrazuje správne. Akurát, mi viac vyhovuje v zobrazení kategórie tie atribúty nemať zobrazené... Dá sa to tak spraviť, alebo je to závislé na zobrazení tých atribútov? Díky
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47810
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: stock status in category view

Post by Jan »

Ahoj, je to právě závislé na zobrazení těch parametrů - tam se to updatuje přes ajax a pokud tam nebudou zobrazeny, pak není odkud brát informace o vybraném parametru
If you find Phoca extensions useful, please support the project
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 157
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

Re: stock status in category view

Post by mino182 »

Rozumiem, diky.
mino182
Phoca Professional
Phoca Professional
Posts: 157
Joined: 12 Feb 2015, 13:30

Re: stock status in category view

Post by mino182 »

Ešte ma napadlo, nevie to náhodou fungovať tak (s nejakou kombináciou nastavení), že by sa používal aj sklad východzieho produktu, kde by som zadal počet všetkých variantov a odpočítavalo by z neho pri objednaní akéhokolvek variantu? Potom by sa v kategórii mohol zobrazovať tento stav skladu...
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47810
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: stock status in category view

Post by Jan »

If you find Phoca extensions useful, please support the project
vlada83
Phoca Member
Phoca Member
Posts: 25
Joined: 28 Jan 2016, 11:06

Re: stock status in category view

Post by vlada83 »

přidám se do tohoto vlákna, nějak mi to nefunguje na náhledu kategorie se dostupnost prostě neukazuje
http://rafkarna.vanekdesign.com/eshop/z ... -kola-idea
na detailu produktu pak ano... nějaká rada co dělám bblě, v náhledu kategorie nechci mít možnost vybírat atributy neb jich je hodně a rozpad by se layout..
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47810
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: stock status in category view

Post by Jan »

Ahoj, v náhledu kategorie se zobrazuje sklad základní položky (když nejsou zobrazeny atributy pro dynamickou změnu skladu):

Image

Máš nastavený sklad pro produkty? Je sledování skladu zapnuto? Je zapnuto zobrazení skladu pro category/items view?
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Post Reply