Věrnostní body

Phoca Cart - complex e-commerce extension
Dimnet
Phoca Enthusiast
Phoca Enthusiast
Posts: 89
Joined: 23 May 2018, 09:51

Věrnostní body

Post by Dimnet »

Ahoj, jak nastavím věrnostní body u produktu aby byly vidět kolik zákazník po zaplacení dostane ?
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Věrnostní body

Post by Jan »

Ahoj, pokud jsou věrnostní body aktivovány a za produkt je lze získat, pak se zobrazují automaticky v zobrazení produktu:

Image
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Dimnet
Phoca Enthusiast
Phoca Enthusiast
Posts: 89
Joined: 23 May 2018, 09:51

Re: Věrnostní body

Post by Dimnet »

Ahoj, tak jsem nastavil, ale nějak mi to nehraje. U produktu jsem nastavil že ho je možné získat za 500b za koupi produktu jsem nastavil 10b takže prakticky když bude mít nastřádáno příkladem 250b tak by neměl mít zákazník šanci tyto body uplatnit pokud nedosáhne hranice 500b. Jenže mě zákazník uplatnil body i když tam mám nastaveno že produkt lze získat za 500b. Dá se to někde nastavit aby neměl možnost tuto možnost tam dát ?
Dimnet
Phoca Enthusiast
Phoca Enthusiast
Posts: 89
Joined: 23 May 2018, 09:51

Re: Věrnostní body

Post by Dimnet »

User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Věrnostní body

Post by Jan »

Ten systém věrnostních bodů funguje tak, že lze použít své body i k nákupu produktů, na které body nedosahují. Částečně se uplatní body, zbytek se doplatí. Vše funguje na základě košíku, body se uplatňují na celou objednávku. Jinak by tam vznikali hodně složité problémy. Jako např. část bodů by se použila na jeden produkt a už by nezbyly body pro druhý produkt, přitom kdyby se ta část nepoužila na první produkt, pak by pro druhý produkt body zbyly. Jak by se ale určoval systém rozdělení bodu k různým objednaným produktům, atd. atd. Proto se používají věrnostní body na celý košík a proto fungují, pokud se použijí, jako určitá sleva na celou objednávku. Body u jednotlivých produktů jsou vyjádřením jejich hodnoty.

Příklad:
Produkt A lze získat za 500 bodů
Produkt B lze získat za 300 bodů

Mám 700 bodů a koupím produkt A a B. Produkt A za 500 bodů, produkt B za 200 bodů a zbytek (100 bodů za produkt B) doplatím penězi.

Pokud by to mělo fungovat jak píšeš, že nějaký produkt lze zístat jen za plnou výši jeho bodů, pak je možná lepší mít ten systém mimo eshop - sbírat body, a měnit je za produkty, které nejdou normálně koupit, které lze jen měnit za body. Tím pádem by takový produkt nebyl ani součástí eshopu. Prostě nasbíral jsem 500 bodů, mám nárok na nějakou odměnu v podobě nějakého produktu, tak se o ni přihlásím a tento produkt dostanu.
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Dimnet
Phoca Enthusiast
Phoca Enthusiast
Posts: 89
Joined: 23 May 2018, 09:51

Re: Věrnostní body

Post by Dimnet »

Dík Honzo za odpověď a nešlo by udělat, že by se body uplatnily pouze pro dopravu ? Nikoliv z celou objednávku.
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Věrnostní body

Post by Jan »

Jedině to nějak upravit, bohužel s tím nemám zkušenosti. V základu to nejde. :-(
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Dimnet
Phoca Enthusiast
Phoca Enthusiast
Posts: 89
Joined: 23 May 2018, 09:51

Re: Věrnostní body

Post by Dimnet »

Ok v pohodě nechám to tak :-)
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47887
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Věrnostní body

Post by Jan »

Ok
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Post Reply