Control panel & plugin features request

oneway
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 4
Joined: 25 Jan 2009, 21:03

Control panel & plugin features request

Post by oneway »

Ahoj,

nechce sa mi pisat po anglicky, ked si rozumieme aj takto. Mam par navrhov resp. tem do diskusie.

Trochu som si zacal pozerat gallery com aj plugin a musim povedat, ze je to celkom super.

Pre pouzitie solo obrazkov v clankoch a s tym suvisiace mozne fukncie v sprave obsahu mam niekolko veci, ktore by mozno bolo fajn posudit.
  • ako som uz pisal, nejaky plugin do editora, ktory by pomohol vyberat obrazky
  • alebo dat do pluginu moznost odvolat sa na absolutnu cestu obrazku, thumb si uz najde podla hodnoty parametra umiestnenia thmubsov a ostatne parametre mozu byt ako su (nieco jednoduche ako SlimBox)
  • v kontrol paneli nejaky set napr. s nazvom Tools, kde by bolo urcite fajn toto:
    • manualne spustenie rebuildu thumbnailov, s moznostou zaradenia aj ostatnych najdenych obrazkov, ktore by potom boli ako uncategorized a s moznostou definovat sposob tvorby mena suboru thumbnailu
    • moznost urcit si, ci pojde thumbnail do subfoldru thumbs alebo hned "vedla" povodneho fajlu
    • zmenu root foldra ako konfigurovatelnu polozku (teraz sa to da len cez zasahy do phocagallery.php)
Jo .. a chcem sa pustit do nejakej slovenciny ... aky je oficialny postup ?
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47883
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Control panel & plugin features request

Post by Jan »

Ahoj
1) Plugin do editoru ... plánovaný, ale celkem dost náročný, stejně tak jako pozdější aktualizace... :-(
2) tam jsou různý metody odkazující se buď na náhled přímo nebo na iframe kde se zobrazí náhled, takže to by mohlo dělat problémy
3) rebuild náhledů - tam se musí trochu opatrně, kvůli výkonu na serveru - paměti a CPU
4) možnost určení - to je v podstatě vyloučený - při neomezené struktuře a nemozeném počtu levelů je toto pravidlo nutností, bez něj by se vše zhroutilo
5) na to se podívám, to be nemusel být problém

Honza
If you find Phoca extensions useful, please support the project
oneway
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 4
Joined: 25 Jan 2009, 21:03

Re: Control panel & plugin features request

Post by oneway »

Dik za reakciu, vies mi aspon poradit:

1. ako spustim generovanie nahladov ak si uploadnem obrazky cez FTP? plati aj vtedy limit 3MB na obrazok ?

2. vzdy vytvara thumb v prislusnom foldri v subfodri Thumbs? (predpokladam, ze ano, a je to TO pravidlo co spominas)

3. a nevedel by si aspon vyrobit niekde v sprave obrazkov buttonik (pri kazdom obrazku), ktory by po stlaceni ukazal "insert kod" a ten uz potom copy paste supnem do editora ???
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47883
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Control panel & plugin features request

Post by Jan »

Ahoj, limity jsou určený hlavně pro upload obrázků přes frontend a můžeš si je nastavit podle potřeby, pokud použiješ ftp, pak pro tu žádný upload limity neplatí ... generování náhledů a uploadování je na sobě nezávislé

2) ano
3) ono už je celkem jedno, kde ten button bude, jestli u článku nebe v galerii, obě varianty jsou možný, jediný co mě limituje je můj čas ... např. celý víkend jsem si vyhradil jen tomu abych zodpověděl otázky za tři dny ... jaksi přestávám stíhat :-(
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Post Reply