Nastavení měny

Phoca Cart - complex e-commerce extension
cufe
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 5
Joined: 05 Feb 2015, 21:32

Nastavení měny

Post by cufe »

Ahoj Honzo, testuju PhocaCart a nedaří se mi nastavit Česká koruna. Nainstaloval jsem si Demo balíček, v něm byla měna € v kurzu 1,000. Přepsal jsem to na Kč a vytvořil jsem druhou měnu € a dal jsem mu kurz 27. Nyní se mi zobrazují ceny špatně, tedy to, co stojí 1€ = 27 Kč se zobrazuje jako 27 Kč = 1€. Zkusil jsem změnit kurz u € jako desetiné číslo 1/27 (což mi přijde jako hloupost) a číslo 0,037037037037037 se mi zaokrouhlilo na 0,000 €. Tak se ptám jak udělat to, aby bylo možné zadávat ceny v Kč (v adminu produktů) a nastavit měny, aby vše bylo v pořádku? Možná jsem přehlédl nějaké nastavení, ael nejsem si toho vůbec vědom. Předpokládám, že některá měna by měla být nastavena jako výchozí a z ní se pak počítají ostatní měny (€, $), což v nastavení měny nikde nevidím. Díky za info.

P.S.: Chyby v překladech řešit s tebou nebo Bongem?
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47810
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nastavení měny

Post by Jan »

Ahoj, je to přesně tak jak píšeš. Výchozí měna je vždy 1 (1.000) a ostaní jsou k ní v poměru kursu.

Tedy, pokud je Kč výchozí, pak je k ní Euro v poměru 1/27 (0.0370). Klasická trojčlenka:

27 Kč je 1 EUR
1 Kč ... X EUR

X/1 = 1/27 | x1
X = 0.0370

Otázkou je, proč se ti to číslo zaokrouhlilo a kde se zaokrouhlilo (přímo v editaci měny, nebo ve frontendu)?
Jakou verzi Phoca Cart používáš?
Zadal jsi: 0.0370 nebo 0,0370 (správně je 0.0370)?

Ano, češtinu dělá Bong, takže češtinu řešit s Bongem.

Já to testuju a nemám nikde problém :idea: (RC4)
Image
If you find Phoca extensions useful, please support the project
cufe
Phoca Newbie
Phoca Newbie
Posts: 5
Joined: 05 Feb 2015, 21:32

Re: Nastavení měny

Post by cufe »

Díky za odpověď, já tam dával celé desetinné číslo, co mi vyšlo na kalkulačce, tedy 0,037037037037037 (kvůli přesnosti). Chápu tedy, že je nutné vkládat pouze 4 desetinná místa. Mám však dotaz: Proč se k výchozí měně nenastavuje kurz v opačném poměru? Teď myslím to, že když někde koukám na kurz (ČNB), tak mě automaticky zajímá kolik mě stojí 1 ks cizí měny, tedy místo 1 Kč = 0,037 € mi přijde přehlednější 1€ = 27 Kč, 1$ = 25 Kč apod. Když mrknu na shop, tak v adminu nezjistím, jak mám stanovený kurz u měn, když tam budu mít desetinná čísla. Vím, že je to ve způsobu počítání, ale z hledaiska přehlednosti a jasnosti a rychlejší orientace si myslím, že je lepší právě ten opačný poměr, než je nyní. Co myslíš? Jinak testuji poslední RC.
User avatar
Jan
Phoca Hero
Phoca Hero
Posts: 47810
Joined: 10 Nov 2007, 18:23
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Nastavení měny

Post by Jan »

Ok (konverzace o možných nových vlastnostech přesunuta na email)
If you find Phoca extensions useful, please support the project
Post Reply